היסטוריה ומורשת

אודות Maclaren

יצרן העגלות הבריטי הידוע בעולם.

העגלות של חברת Maclaren נודעים בכל העולם באיכותם, עמידותם ואיכות החומרים חסרת הפשרות

היסטוריה ומורשת

בשנת 1965 באנגליה הכפרית, מהנדס מטוסי קרב וטייס ניסוי שהתפרסם בזכות עבודתו על מטוס הספיטפייר, אוון פינלי מקלארן, החליט להשתמש בידע שלו בייצור מטוסים עם מטען קל, בכדי ליצור סוג חדש של עגלת טיולון מתקפלת, זאת בהשראת ביקוריה של בתו עם בנה הבכור שביקשה לדאוג להובלה קלה ונוחה בטיסתם המשותפת מעבר לים. מקלארן היה הראשון להבין את הצורך בעגלה שתתקפל לממדים קומפקטיים ותהיה קלה ונוחה עבור המשפחות מהדור החדש – המטיילות בעולם.

מקלארן שהיה מפורסם אודות עבודתו על מערכת קיפול גלגלי הנחיתה של מטוס הספיטפייר, אימץ את המצאתו האווירונאוטית, בכדי ליצור את הטיולון המתקפל הראשון בעולם. חלומו של מקלארן הפך למציאות עם הצגתו של ה Baby Buggy –  הטיולון הראשון בעולם בעל קיפול המטרייה הדו ממדי, בעוד ועגלות קודמות התקפלו לשניים בלבד. פטנט "קיפול המטרייה" של מקלארן, לא רק שהיה חדשני וייחודי מסוגו, אלא גם הביא בשורה חדשה של טיולון קטן וקל ביחס לכל שאר העגלות שקדמו לו. פטנט הקיפול החד-שלבי איפשר להורים עסוקים לקפל במהירות את הטיולון בשימוש ביד אחת בלבד – מה שיצר את השינוי הדרמטי של עולם העגלות.

עקרונות עיצוב הפטנט שלנו משנת 1965 נותרו ללא שינוי עד עצם היום הזה – חידוש כל כך מהפכני שזיכה את maclaren כחברה של האימפריה הבריטית, על ידי המלכה.

שם המותג Baby Buggy הפך לכינוי הנפוץ ביותר בכדי לתאר את הקטגוריה כולה של עגלות מתקפלות ברחבי העולם, בדומה ל"הובר" עבור שואבי אבק, "קליניקס" לממחטות או Google לחיפוש מקוון.

סמל עיצוב

המצאת הטיולון המתקפל Baby Buggy – מהפכה בניידות

המצאת הטיולון המתקפל Baby Buggy עם קיפול המטרייה, כבר לפני חמישים שנה, שינתה את אופן הטיולים עם ילדים בעולם – עם עגלת תינוק שהיא למעשה מטרייה אחת במשקל של 3 ק"ג המאפשרת קיפול ואיחסון בקלות רבה במקומות צרים כמו מטוסים, רכבות ודירות. העיצוב הכל כך מהפכני ונצחי של הטיולון הוכר כסמל עיצוב שהוסף לאוספם הקבוע של מוזיאוניים ברחבי העולם, ביניהם : המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MoMA) ומוזיאון העיצוב בלונדון. כך גם הוזכר בהפניות בספרים: "קלאסיקות העיצוב של Phaidon ", סמלי העיצוב של דייסון", ואף בספר "יוצרי המאה" הוגדר כ" אחת ממאה ההמצאות החכמות ביותר ששינו את חיינו במאה השנים האחרונות".

במהלך השנים, מקלארן אף הגיע לבריטניה לייצג באחד מאירועי הפסגה בנושא עיצוב, את העיצוב המקורי בעגלת התינוק. זכייתנו בפרס העגלה בעלת השלדה הקלה, והאיכות המתמדת שולב במותגים הגדולים ביותר בעולם, עם המעצבים הגדולים ביותר בעולם – בכדי ליצור את עגלת טיולון שתפורסם כחלק ממהודרת העיצוב שלנו. מבין שיתופי הפעולה שביצענו, אפשר למצוא אתBurberry, Lacoste, Shanghai Tang, Philippe Starck, Juicy Couture, Jill Stuart, Lulu Guinness, Orla Kiely, Kate Spade, Mina Pernohen and BMW.. העיצוב המהפכני של מקלארן, שהתבסס על עקרונות האווירונאוטיקה, הנדסה, חומרים ובנייה, היה חדשני עד כדי כך, שמשנת 1965, נשאר ללא שינוי ואף הפך לתקן התעשייה.

מקלארן היום

יצרנית אנגלית, מובילה עולמית, בלתי מתפשרת על חזונה, עם תשוקה למצוינות המבטיחה את שליטתה בעולם ההורות. מקלארן מקדישה את כל מרצה ליצירת מוצרים חדשניים ונחשקים באיכות הגבוהה ביותר, עם הסטנדרטים הגבוהים ביותר. מקלארן ממוקמת בחזית בכל הקשור לסגנון ובטיחות. המותג מקלארן מייצג יוקרה ופאר ומספק אלמנט של ניסיון לצרכנים ברחבי העולם.
מקלארן הציבה לעצמה כמטרה "לשמור ולחזק את מעמדה האיקוני, בהשראת המורשת שלה וההיסטוריה העשירה, באמצעות התמקדות איתנה בעתיד ובציבור הצרכנים שלה".

"החזון של מקלארן הוא להיות המותג האולטימטיבי עבור סגנון החיים של הורים ברחבי העולם. כמוכן להיות מותג מבוקש היום ולנצח על ידי הורים המצפים לטוב ביותר".

מקלארן שמה לעצמה למטרה, לספק את ההורים המתוחכמים, האינטליגנטיים, המלאים בסטייל והמודעים לצורך באיכות ובטיחות. לא בכדי, תווית המותג של מקלארן היא "מה שאמא רוצה, מה שתינוק צריך".

מקלארן בעלת ההיסטוריה העשירה, נוסדה על בסיס הצורך בחדשנות, איכות ובטיחות.

אנחנו במקלארן קובעים מגמות בשוק העגלות, ואף קובעים סטנדרטים בתעשייה שלנו. מוצרי מקלארן חוללו מהפכה בעולם ההורות, כשהכניסו פונקציונליות וניידות לחייהם של הורים מודרניים. במקלארן אנו מחדשים את השירותים, כמו כן, את שיטות העבודה העסקיות שלנו. מקלארן זוהי החברה היחידה בתחום העגלות, בעלת מדיניות של "אפס סובלנות" לכל דבר המתפשר על בטיחות, המושרשת היטב במקורותיה של מקלארן כחברת תעופה. כמו כן, מקלארן הוא המותג היחיד בתעשייה, המיישם "תקן גלובלי" אחד של בטיחות לכלל מוצרינו, בעל הסטנדרט הגבוה והמקיף ביותר בכל העולם. אנו מאמינים כי הורים בכל מקום בעולם צריכים להיות מסופקים על ידי אותם סטנדרטים של מחויבות, בטיחות ושירות.

המותג של מקלארן עמד בציפיותיהם של הורים לדורות. אנו עומדים מאחורי המוצרים שלנו והשירותים שלנו ברחבי העולם, לכל החיים. הצמיחה, ההצלחה וההכרה הבינלאומית שלנו מבוססת על האמון של קהל לקוחותינו. הפכנו למותג עולמי היוקרתי, בעל נקודת מבט גלובלית, בסיס לקוחות גלובלי וטווח גלובלי – כל אלו מרעיון של אדם אחד בעל גאווה של יצרן מאנגליה.

 

דילוג לתוכן